Simon Phillips z Protocol IV – zapowiedź

Świat  Wielkiej Muzyki: Simon Phillips z Protocol IV w Krakowie

Jeden z najsłynniejszych perkusistów świata rocka i fusion – członek grupy Toto – Simon Phillips wystąpi ze swoją grupą Protocol IV w krakowski klubie Studio. Simon Phillips jest bez wątpienia jednym z najbardziej cenionych i szanowanych perkusistów w świecie, a jego styl wyróżniają nie tylko talent techniczny, ale i wrażliwość. W muzyce rockowej, fusion, world music, w jazzie Simon w swojej grze aplikuje tę samą precyzję i intensywność, nigdy nie brakuje w niej uczuć, emocji.

Profesjonalna kariera Simona rozpoczęła się w wieku 12 lat, kiedy nagrywał z dixielandowym zespołem ojca, Sida. W wieku 16 lat dołączył do londyńskiej ekipy produkcyjnej Jesus Christ Superstar. Wkrótce po tym stał się jednym z najbardziej znanych w Londynie perkusistów sesyjnych. Tuż po dwudziestce rozpoczął drogę ku szczytom kariery. Do dziś dzielił scenę z największymi: – towarzyszył takim wykonawcom jak m.in. David Gilmour, Mick Jagger, The Pretenders, Whitesnake, The Who, Jeff Beck, Jack Bruce, Peter Gabriel, Joe Satriani, Tears For Fears, Judas Priest, Roxy Music, Michael Schenker, Al Di Meola, Pete Townshend, Robert Palmer.

Poza działalnością muzyczną bębniarz wszedł w nowe tereny produkcji muzycznej, rozpoczynając w Londynie współpracę z Mike’m Oldfieldem (nagrali razem trzy albumy). Phillips koprodukował również wydawnictwa Toto – nagrywanie kolejnego albumu Falling In Between rozpoczęło się w lutym 2005 roku w studio Simona, Phantom Recordings. Dzielił obowiązki producenta i inżyniera dźwięku z rolą perkusity i kompozytora, a także siadał za konsoletą na zmianę z Lukatherem i Paichem. Wydanie płyty miało miejsce rok później. Zespół ruszył w trasę obejmującą 177 koncertów w 31 krajach! W 2009 roku roku Simon ponownie sformował swój solowy zespół i koncertował w Japonii. Następnie połączył siły ze swoim przyjacielem Phillippem Saisse i wspólnie stworzyli PSP z Pino Palladino. W 2010 roku wspierał Michaela Schenkera podczas  jego japońskiego tournée. W tym samym roku występował z Trilokiem Gurtu i Big Bandem NDR we wspaniałym projekcie, którego efektem końcowym była płyta 21 Spices – mieszanka muzyki indyjskiej, world music i jazzu.

Jak gdyby perkusista nie był dość zajęty w 2010 roku, dołączył do Hiromi Trio Project (Hiromi Uehara, Anthony Jackson). Nagrali cztery płyty, koncertowali po całym świecie przez 6 lat. Po 25 latach od wydania pierwszego solowego albumu Simona, ukazał się Protocol II, na którym wybrzmieli: Andy Timmons (gitara), Steve Weingart (klawisze) i Ernest Tibbs (bas).  Zespół pod nazwą Protocol II grał w Europie, USA i Japonii. Na początku 2014 roku Simon poczuł, że po 21 latach wspólnej kariery nadszedł czas opuścić Toto. Jego Protocol III znowu ruszył w trasę. W październiku 2017 roku ukaże się nowa płyta zarejestrowana w nowym składzie (Greg Howe – gitara, Dennis Hamm – klawisze i Ernest Tibbs – bas) – tym razem jako Protocol IV.

Podczas koncertu w klubie Studio na scenie z Simonem Phillipsem pojawią się:
– Greg Howe – w swojej 30-letniej karierze gitarzysta wydał dziewięć solowych albumów studyjnych oraz dwa albumy, współpracując z Richie Kotzen’em z Winery Dogs. Ponadto Howe przyczynił się do powstania długiej listy albumów innych artystów, jako muzyk sesyjny nagrywał z takimi gwiazdami pop jak m.in. Michael Jackson, Justin Timberlake, Christina Aguilera, Rihanna, Enrique Iglesias;
– Ernest Tibbs – muzycy, z którymi basista nagrywał to nie tylko Simon Phillips, ale również Natalie Cole, Dionne Warwick, Gladys Knight (musical Pani Lilly), James Ingram, Melba Moore, Eloise Laws i Debra Laws, Dean Brown, Harvey Mason, Scott Henderson, Andy Summers, Jeff Richman, Thom Rotella, David Benoit, David Garfield, Phil Upchurch, Dan Segal, Tom Scott, Mike Stern, Danny Gottlieb. Lista znanych nazwisk potwierdza wszechstronność Tibbsa;
– Otmaro Ruiz – wenezuelski kompozytor uznawany za jednego z najważniejszych pianistów jazzowych, dzięki swojej wszechstronności i wirtuozerii. Jego intensywna kariera muzyczna wypełniona jest koncertami, warsztatami i nagraniami na całym świecie. Ruiz przez 5 lat pracował z Dianne Reeves jako pianista i dyrektor muzyczny. W tym okresie album wokalistki In The Moment – Live in Concertzostał nagrodzony Grammy. Za aranżacje  przy produkcji Garota de Ipanema w 2016 roku był nominowany do Grammy. Otmaro z łatwością odnajduje się w różnych stylach, od jazzu do popu, rocka, od najbardziej bliskich mu salsy i afro do najbardziej ekscytującego fusion. Własny język wyraża na fortepianie akustycznym, jak i w elektronicznym świecie syntezatorów.

Formacja pojawi się 4 listopada 2017 na scenie klubu Studio w Krakowie o godzinie 20:00. Wszelkie informacje o koncercie można znaleźć na FB –  strona wydarzenia. Bilety w cenach 80/100 zł dostępne w: TicketPro.pl, InfoKraków ul. Św. Jana 2 oraz w biurze organizatora przy ul. Karmelickiej 52/1.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!!