The Flower Kings + KAYAK – zapowiedź

Dwie legendy progresywnego rocka na jednej scenie!

Już w grudniu tego roku na deskach Klubu U Bazyla w Poznaniu oraz w OK Andaluzja w Piekarach Śląskich zagrają The Flower Kings i KAYAK.

Pierwszy z zespołów powstał w 1994 roku w Szwecji, z inicjatywy Roine Stolta (występującego później m. in. w Transatlantic czy The Tangent) i bardzo szybko znalazł uznanie wśród fanów prog-rocka, wdzierając się przebojem na największe festiwale i sprzedając płyty w tysiącach egzemplarzy. Zespół porusza się po orbicie, nakreślonej przez takich wykonawców jak: Genesis czy Yes. We współczesnym światku progrockowym ma przypiętą łatkę zespołu prawdziwie klasycyzującego muzykę art-rockową. A nazwiska członków formacji: Roine Stolt, Hasse Fröberg czy Jonas Reingold wzbudzają podziw niejednego fana na całym świecie!

Grupa ostatni raz w Polsce wystąpiła w 2012 roku. Od tego czasu ukazały się aż dwa nowe, wysoko oceniane albumy, z których utwory z pewnością usłyszymy na żywo.

Holenderski KAYAK to legenda, której chyba nie trzeba przedstawiać. Założona w 1972 roku przez Tona Scherpenzeela (wieloletniego członka grupy Camel) grupa na stałe wpisała się w kanon legend progresywnego rocka, a wydany w ubiegłym roku album Seventeen potwierdza tylko znakomitą formę twórczą muzyków. Muzyka, pełna eklektyzmu i niezwykłego klimatu, wciąż zachwyca niezliczoną liczbę fanów na całym świecie! Co zaskakujące, zespół do Polski przyjeżdża po raz pierwszy! Jest więc to bardzo wyjątkowa okazja, by spotkać się z nimi oko w oko i zakosztować ich niezwykłej twórczości!

Bilety trafiły do sprzedaży 18 lipca i dostępne będą w następujących punktach:
– bilety kolekcjonerskie
Poznań – Sklep Art-Rock (Wielka 9), Rock Long Luck, CiK oraz przez Internet na http://www.oskar-cd.com.pl
Piekary Śląskie – OK Andaluzja oraz na https://okandaluzja.pl/?page_id=663
– bilety „print-at-home”
https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/the-flower-kings-kayak/?partner=agencjaoskar
http://www.bilety24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.